in Go, Sistem

MailEnable için MTA Pickup Event

Bu şekil işe yarayan ufak araçları geliştirmeyi seviyorum. Bir nevi hobi oluyor benim için. Ayrıca Go ile geliştirmeye özen gösteriyorum ki hem Code Kata olsun hem de işe yarayan bir şeyler çıksın oraya. Benim olay hep maksimum verimlilik üzerine! ^_^

Merules adını verdiğim araç, MailEnable kullanıcıları için gelen ve giden mailleri tarayıp içinde Cryptolocker zararlılarını yayan içeriği belirleyip elemine eden bir araç geliştirdim. Belirtilen dosya uzantılarını engelliyor, aynı zamanda phishing veya malware yayan domainleri de email içeriğinde varsa elemine ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve kurulum için: https://github.com/c1982/merules

Yorum Bırak

Comment

  1. Merhabalar, böyle bir konu hakkında kamuya faydalı olmanızdan dolayı teşekkür ederim. Cryptolocker konusunda ne tesadüftür ki ben de mailenable için Go ile benzer bir yazılım yapmıştım 3 ay önce, sizinkinden haberim yokken. Sizin yazılıma da göz attıktan sonra kendiminkinine de bazı özellikler eklemeyi düşünüyorum. Sizin programdan farklı olarak ben gelen sıkıştırılmış dosyaların içerisindeki dosyaların da uzantılarını kontrol ediyorum ki bu şekilde çok fazla zararlı gönderiliyor. Umarım bir ara vakit bulursam kodu iyileştirip paylaşmayı düşünüyorum. Emeğinize sağlık.

    • Selam Ozan,

      Süper. Tamamlanınca fonksiyonu haber verirsen merge edeyim. 5-6 hosting firması kullanıyor. Yeni davranışlar eklenirse işe yarar.