in Eski Blog Yazılarım

Dikkat! GSM operatörleri sizi sömürüyor.

Şimdi aldığım bir mail’i paylaşayım. Denedim ve gerçekten öyle. Lütfen uygulayın daha fazla sömürülmeyin.

AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR

Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın (Arayın, ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek) böylece yönlendirmeyi kaldırın.
Yoksa size ulaşamayan herkesten bir kontör düşecek… Ve bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese gönderin. Göndermezseniz siz aradığınızda sizden de kontör düşecek.
Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarli ise, dinlediğiniz 1sn’lik ‘aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı için bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz !!!
İşin garip olan kismi bu değil aslında. Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarli bir telesekreter yokken, herkeste bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor!!! Yani sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, çaktırmadan sizden intikamını alıyor.
Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5kontor . İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5 kontör daha… Ne uyanıkça degil mi? İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes diğer operatörlerde olduğu gibi aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor.
Ne de olsa paralı olan bir uygulama otomatik olarak ayarli gelmez yanılıyor muyum?
Bu olayı iptal ettirmek ise daha da bir trajik komik; AVEA, TURKCELL ve VODAFON’yi arıyorsunuz, durumu anlatıyor ve ‘uyanık’ olduğunuzu gösteriyorsunuz, onlar da size AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlı elefonunuzdan ##002# ‘yi aramanız durumunda tele sekreterin kaldırılabileceğini anlatıyorlar.

Yorum Bırak

Comment